Monthly Archives: Sierpień 2012

Pierwsze spotkanie! :)

Pierwsze spotkanie! :)

Drodzy rodzice i zuchy!

Mimo, że skończyły się wakacje, chciałybyśmy z państwem jeszcze raz do nich powrócić.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na pierwsze powakacyjne spotkanie, które odbędzie się 12 września, w godzinach 17.30-19.00, w budynku hufca Łódź-Widzew (ul. Piłsudskiego 159). W programie mamy pokaz zdjęć z kolonii (chętnie zgramy je Państwu na pendrive, ale uprzedzamy, że to aż 2,5GB!), wspólne zabawy oraz wiele innych atrakcji. :)
Nie może Was tam zabraknąć!
Gorąco zapraszamy. Do zobaczenia

Nowi pomocnicy wodza wioski indiańskiej

Nowi pomocnicy wodza wioski indiańskiej

Podczas licznych podróży po morzu kapitan wielokrotnie przekonał się o tym, że bez pomocy swojej załogi sam nic by nie zdziałał podczas sztormu. Pomoc i wsparcie drugiego człowieka potrzebne jest nam zawsze. W plemieniu Indian wódz również potrzebuje pomocników w miarę gdy do wioski przybywają nowi tubylcy. Podczas wakacyjnej wyprawy przez morza i oceany wódz mianował dwoje nowych pomocników, gotowych do pracy, chętnych do działania, odważnych i przywiązanych.

Serdecznie gratuluję zielonego sznura przybocznej 21 Gromady Zuchowej

dh. Julce Kantyce

dh. Karolinie Luzeńczyk

Życzę Wam żebyście jak najwięcej radości czerpały ze swojej pracy, były zawsze tak samo uśmiechnięte i radosne jak w tamtej chwili, gotowe do działania i podejmowania wyzwań. Powodzenia! :) :)

Kolonia Zuchowa 2012

Kolonia Zuchowa 2012

Wróciliśmy z najdłuższej, wspólnej wyprawy pirackiej. Zwiedzając przeróżne zakątki świata uczyliśmy się jeść pałeczkami i robić prawdziwe cuda z origami odwiedzając Japonię, zwiedzając morze Karaibskie stoczyliśmy prawdziwą bitwę morską, braliśmy udział w olimpiadzie niczym greccy Spartanie, robiliśmy maski płynąc przez Wenecję, odnaleźliśmy własną Atlantydę, odwiedziliśmy także wioskę hobbitów, poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących historii Jarosławca oraz zrobiliśmy naszyjniki z kwiatów na hawajskiej plaży.

Nie straszne nam było ani prażące słońce, ani ulewny deszcz. Najważniejsza we wszystkim była wspólna zabawa, morze, plaża i odpoczynek. :)

Na koloniach miało miejsce dodatkowo nie jedno bardzo ważne wydarzenie. Otrzymując kolorowy znaczek zuchową obietnicę złożyli:

Agatka
Weronika
Maja
Julka
Kuba
Olek
Zuzia
Natalka
Szymon
Rene
Ola

Jeszcze raz serdecznie Wam gratulujemy i szalenie się cieszymy, że jest już nas tyle! Kolonie się skończyły, ale dla nas to dopiero początek przygody. Wraz z początkiem roku szkolnego wypatrujcie znaków indiańskiej wioski, aby nie przegapić zabawy! :)

Do zobaczenia w następnym porcie! I udanych wakacji. :)