Dlaczego warto jechać na kolonię zuchową?

Kolonia organizowana przez Gromadę Zuchową jest podsumowaniem całorocznej pracy gromady na zbiórkach, biwakach, nocowaniach i wycieczkach. Jest najlepszym momentem, w którym zuchy będą mogły dokończyć wszystkie projekty, które wspólnie prowadzimy, poprzez zabawę zdobyć nowe umiejętności, ale przede wszystkim przeżyć niezapomniane chwile i świetnie się bawić.

Dzieci doskonalą umiejętność pracy w grupie, uczą się porządku, dyscypliny, stają się bardziej zaradne i samodzielne. Uczestnicząc w zajęciach mogą rozwijać swoje zainteresowania, kontynuować pasję. Praca w zespole wymaga od nich radzenia sobie z problemami a także odpowiedzialności  za siebie.

Podczas wyjazdu nad bezpieczeństwem zuchów dbać będzie bardzo zaangażowana, wykwalifikowana kadra, którą zuchy znają z całorocznej pracy gromady.

Forma i rodzaj zajęć dopasowane są do potrzeb i możliwości zuchów. Przez dwa niezapomniane tygodnie dzieci będą poszukiwać skarbów, rozwiązywać zagadki, brać udział w wielu konkursach, tworzyć własne dzieła sztuki a być może przeniosą się w całkiem nieznany im świat Dzikiego Zachodu lub polecą w podróż promem kosmicznym…

Termin: 01-14.07.2016

Miejsce: Baza hufca w Białym Borze                    http://lodzka.zhp.pl/osrodki/bialy-bor
Koszt : 900 zł

  • Tegoroczna fabuła kolonii jest związana z podróżowaniem . Każdego dnia będziemy w innym miejscu na świecie
  • Zajęcia programowe związane są ze zdobywanymi przez zuchy sprawnościami
  • Zuchy zdobywają również wybrane sprawności indywidualne oraz gwiazdki zuchowe
  • Liczne gry terenowe, podchody, wycieczki po okolicy, zwiady
  • Wieczorne ogniska, kominki, obozowy festiwal piosenki, olimpiada sportowa, biegi harcerski i zajęcia historyczne ( spotkanie z Mieszkiem I)
    Zajęcia nad jeziorem pod czujnym okiem ratownik
    Dojazd autokarem pod samo miejsce zgrupowania
  • Będzie to kolonia szczepu, więc dzieci będą mogły przyjrzeć się pracy harcerzy.Jest                                                 to świetna okazja zwłaszcza dla zuchów z klas trzecich.

 

 

Więcej informacji wkrótce ! :)